“Optibet” Baltijas līgā sievietēm Rīgas derbijā uzvar Rīgas Volejbola skola/LU, bet četrus punktus izcīna VK “Jelgava”

“Optibet” Baltijas Sieviešu volejbola līgā (BSVL) Rīgas derbijā RVS/LU pieveica RSU/MSĢ, bet cīņās savā laukumā labāk klājās Jelgavas klubam, izcīnot četrus punktus divās dienās.

BSVL Latvijas izlases galvenā trenera Danieles Kaprioti trenētās valsts čempiones RVS/LU trijos setos savā laukumā pieveica Ingunas Minusas vadītās RSU/MSĢ volejbolistes, vienlaikus trīs punktus ierakstot arī “Optibet” Latvijas čempionāta sievietēm vērtējumā. Savā laukumā spēlējošajām RVS/LU volejbolistēm Kristīne Kramēna guva 15, Megija Dambrehte 13 un Līva Ēbere 11 punktus, bet RSU/MSĢ vienībā rezultatīvākā ar deviņiem punktiem bija Anna Kovala.

Divās cīņās savā laukumā ar Igaunijas klubiem Tartu TU/“Bigbank” un “Barrus/Voru VK” aizvadīja VK “Jelgava”, kas pret Tartu komandu zaudēja piecos setos, bet četros setos apspēlēja Veru vienību. Pēc uzvarēta pirmā seta mājinieces sestdien Tartu TU/“Bigbank” otrajā setā deva 5:1 “handikapu”, pēc tam panāca 11:8 vadību, atkal iedzīvojās mīnusos (15:17), bet panāca divas setbumbas (24:22), kuras neizdevās realizēt, zaudējot šajā un nākamajā setā. Ceturto setu pēc 2:6 mājiniecēm izdevās uzvarēt, bet piektajā pēc 4:1 vadības tika zaudēti astoņi punkti pēc kārtas (4:9), rezultāts izlīdzināts (9:9), taču spēli nācās zaudēt.

22 punktus, no kuriem četrus ar bloku, mājiniecēm sakrāja Jeļizaveta Morozova, pa 17 punktiem – Linda Liniņa un Līva Sola, kurai šajā mačā seši bloki. Viešņām ar 19 punktiem rezultatīvākā bija Annabela Huika.

Arī svētdien bija lielas rezultāta svārstības, pirmajā setā jelgavniecēm pēc nonākšanas iedzinējos ar 3:7 gūstot desmit punktus pēc kārtas, no kuriem Liniņas kontā četras netveramas serves. Uzvaru ceturtajā setā ar precīzu uzbrukumu panāca Morozova, kura kopā ar Solu guva pa 22 punktiem. 14 punktus ar sešiem “eisiem” sakrāja Liniņa, bet 10 punktus ar četrām netveramām servēm – Ginta Vedļa.

“Spēlējam smagnēji, maigi izsakoties. Katru reizi ir cits sastāvs, citas meitenes. Arī “libero” pozīcijā spēlētājas mainās. Gribētos, lai spēles būtu vieglākas, bet joprojām ir elementāras nesaprašanās. Vairāk vai mazāk cīnāmies paši ar sevi,” svētdien Jelgavas komandas sniegumu komentēja vienības galvenais treneris Edmunds Pūliņš. “Vakar vajadzēja uzvarēt trijos vai četros setos.”

Pie viena punkta pret šīm pašām pretiniecēm “Barrus/Voru VK” un TU/“Bigbank” ,  tika “SuFA klubs”/DU. Sestdien, sagrāvušas Veru klubu pirmajā setā un zaudējušas otrajā, daugavpilietes trešajā panāca 3:0 un 9:4 pārsvaru, taču zaudēja setu tā vidū, kad rezultāts no 15:12 kļuva 15:20, lielā mērā pateicoties Salmes Adēles Hollasas servēm. Mājiniecēm 17 punktus guva Kristīne Gabranova, par punktu mazāk – Anastasija Ivanova, abām pa četrām reizēm gūstot punktu no serves līnijas. Viešņām rezultatīvākā ar 21 punktu bija Hollasa.

Svētdien daugavpilietes zaudēja pirmos divus setus, uzvarēja divus nākamos, taču piektajā setā pēc 6:7 punktus vairs neguva. Ar 20 punktiem izcēlās Ivanova, 16 guva Darja Dimitrijeva, bet 13 – Inga Sauša, abām izceļoties ar attiecīgi četriem un trim punktiem blokā.

10 komandu konkurencē 19 punkti deviņās cīņās un trešā vieta turnīra tabulā ir RVS/LU, 13 punkti un piektā vieta – RSU/MSĢ vienībai, kurai ar astoņiem punktiem tikpat spēlēs seko VK “Jelgava”, kamēr četri punkti astoņās cīņās un desmitā vieta ir “SuFA klubs”/DU.

Rezultāti

BSVL

19.11. VK “Jelgava” – Tartu TU/“Bigbank” 2-3 (25:17, 26:28, 19:25, 25:19, 11:15); Morozova 22 (4 bl.) – Huika 19

19.11. “SuFA klubs”/DU – “Barrus/Voru VK” 1-3 (25:13, 19:25, 23:25, 17:25); Gabranova 18 (4 “eisi”) – Hollasa 21 (3 “eisi”), Ilvesa 20

19.11. RVS/LU – RSU/MSĢ 3-0 (25:23, 25:19, 25:13); Kramēna 16 – Kovala 9

20.11. VK “Jelgava” – “Barrus/Voru VK” 3-1 (25:21, 29:27, 20:25, 26:24); Morozova un Sola pa 20 – Ilvesa 20

20.11. “SuFA klubs”/DU – Tartu TU/“Bigbank” 2-3 (23:25, 23:25, 25:23, 25:22, 6:15)