Baltijas līgā sievietēm VK “Jelgava” revanšējas “SuFA klubs”/DU volejbolistēm par zaudējumu sezonas pirmajā spēlē

“Optibet” Baltijas Sieviešu volejbola līgā (BSVL) nedēļas nogalē vienīgajā spēlē ar Latvijas komandu dalību Daugavpilī panākumu izcīnīja Jelgavas klubs.

BSVL sestdien Daugavpilī “SuFA klubs”/DU trijos setos piekāpās VK “Jelgava”volejbolistēm. Pirmajā šīs sezonas savstarpējā spēlē daugavpilietes viesos negaidīti piecos setos pieveica Jelgavas komandu, pārtraucot kopš 2018. gada novembra ilgušo zaudējumu sēriju abu komandu dueļos Baltijas līgā.

Šoreiz uzvaru trijos setos svinēja jelgavnieces – 3-0 (25:23, 25:18, 25:20). Pirmajā setā viešņas pēc Amandas Ērgles uzbrukuma panāca 15:8 pārsvaru, taču nākamos 10 punktus guva mājinieces, pēc Darjas Boliņas uzbrukuma izvirzoties vadībā ar 18:15, bet pēc Anastasijas Ivanovas uzbrukuma panākot pat 23:18. Tomēr atlikušajā seta daļā punktus guva vien jelgavnieces, punktu setam ar uzbrukumu pieliekot Līvai Solai. Otro setu ar 3:0 vadību iesāka daugavpilietes, taču viešņas pēc Līvas Bredikas uzbrukuma bija atbildējušas ar septiņiem gūtiem punktiem pēc kārtas, novadot setu līdz uzvarai. Trešajā setā jelgavnieces pārsvaru ieguva seta beigās, svinot uzvaru pēc Solas netveramas serves.

Uzvarētāju labā 15 punktus guva Sola, 12 – Bredika, bet 10 – Jeļizaveta Morozova. Savukārt mājinieču rindās pa 9 punktiem sakrāja Anastasija Ivanova un Inga Sauša, kura piecus punktus guva blokā.

“Ļoti interesants komplekts, kas veidojās no pieejamajiem resursiem un apstākļu ietekmēts,” par situāciju, kad katrā mačā komandai var būt cits sastāvs,” saka VK “Jelgava” komandas treneris Edmunds Pūliņš. “Meitenes ir malači – pozitīvi pārsteidza mani. Pirmo reizi mūžā par “libero” spēlēja Ginta Vedļa, turklāt lieliski tika galā ar šiem pienākumiem. Šoreiz nespēlēja cēlāja Agnese Pūliņa, taču gan Ginta Leveika, kura spēli sāka, gan Jana Bērziņa, kura veiksmīgi turpināja, ar pienākumiem tika galā labi.”

“Pirmais sets gan bija kā pa kalniem un lejām, bet kopumā stabili nospēlējām uzbrukumā un servju uzņemšanā, kā arī ļoti labi aizsardzībā. Turklāt pretiniecēm trūka pirmā tempa spēlētājas Kristīnes Dzierkales,” par spēli saka treneris. “Daugavpils komandai arī labas gremdserves uzkrita pirmajā setā. Un paši neiesitām uzbrukumā no labām pozīcijām. Beigās bija otrādi – pretinieces netika galā ar Janas tuvajām servēm.”

Tagad Baltijas līgas spēlēm būs pauze, kuras laikā nākamajā nedēļā tiks noskaidroti “Cewood” Latvijas kausa ieguvēji un ieguvējas.

10 komandu konkurencē 22 punkti desmit cīņās un ceturtā vieta turnīra tabulā ir RVS/LU, ar 17 punktiem 11 cīņās seko VK “Jelgava”, 16 punkti 11 spēlēs un sestā vieta ir RSU/MSĢ vienībai, kurai kamēr seši punkti 12 mačos un desmitā vieta ir “SuFA klubs”/DU kontā.

Rezultāti

BSVL

10.12. “SuFA klubs”/DU – VK “Jelgava” 0-3 (23:25, 18:25, 20:25); Ivanova un Sauša (5 bl.) pa 9 – Sola 15